"Pamukkale, Ziyaretçi Akınıyla Dikkat Çekiyor!"

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmeye devam ediyor. Geçen yılın aynı dönemine göre, Pamukkale’yi ziyaret eden ziyaretçi sayısında yüzde 23’lük bir artış yaşandı. Doğal güzelliği ve tarihi dokusuyla dikkat çeken bu bölge, dünya genelinden turistleri ağırlıyor.

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, bu artışın sektörde sevinç yarattığını belirtirken, uzak coğrafyalardan turistlerin Pamukkale’yi tercih etmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti. Özellikle Meksika, Brezilya, Malezya, Endonezya, Moğolistan ve Hindistan gibi uzak ülkelerden gelen turist sayısındaki artış dikkat çekici.

Temmuz ayında 338 bin kişi, Pamukkale Ören Yeri’ni ziyaret etti ve bu rakamın Ağustos ayında 400 binin üzerine çıkması hedefleniyor. Günlük ziyaretçi sayısında da artış gözlemlenen Pamukkale, turizmcilerin umutlarını artırarak 2023 yılında daha yüksek ziyaretçi sayılarına ulaşmayı hedefliyor. Denizli’nin gururu olan Pamukkale, turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.