Çiçek Tekstil, Modernizasyon Yatırımlarıyla Büyümesini Sürdürüyor

Denizli’nin önde gelen tekstil şirketlerinden biri olan Çiçek Tekstil, makine modernizasyon yatırımları ile büyüme yolunda ilerliyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Köseoğlu, günlük 50 ton üretim kapasitesine sahip olduklarını vurgulayarak, “Ülkemizin büyümesine 290 kişiye istihdam sağlayarak katkı sağlıyoruz” dedi.

1970 yılında kurulan Çiçek Tekstil A.Ş., Türkiye’nin ev tekstili merkezi Denizli’de, fason kumaş boyahanesi olarak faaliyet göstermeye başladı. Yıllar içinde sürekli gelişerek büyüdü ve şu anda sektöre ön terbiye, boya ve apre hizmetleri sunuyor. Firma, Overflow boyama ve havlu kumaş boyama gibi yeni alanlara yatırım yaparak hizmet yelpazesini genişletti. Ayrıca, ham kumaşın terbiyesinden başlayarak boyama ve bitirme işlemlerini uzman personeliyle titizlikle gerçekleştiriyor. Çiçek Tekstil, kapasite artırımı ve makine modernizasyonları gibi önemli yatırımlarla büyüme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Yenilenen Makine Parkuruyla Kapasite ve Verim Artışı”

Gümüşçay Mahallesinde bulunan 25 bin metrekarelik kapalı alana sahip tesislerinde, dünya standartlarında teknoloji, modern çevre yönetimi, ve yönetim teknikleri kullanarak tekstil sektörüne hizmet verdiklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Köseoğlu, “Şirketimiz, 52 yıllık deneyimiyle havlu, bornoz, pike, bez, kadife, örgü kumaş, wellsoft, pamuk polyester, triga ve fantezi kumaşların terbiye ve boyamasını gerçekleştiriyor. Son teknoloji makinelerle günlük 35 ton üretim kapasitesine sahip Overflow bölümünde ve günlük 15 ton üretim kapasitesine sahip PadBatch (Açık En) Bölümünde aylık mamul kumaş sevkiyatı 1.250 tonu aşıyor” dedi.