Pamukkale Üniversitesi, Cumhuriyetin 100. Yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kortej Yürüyüşünde Büyük Bir İz Bıraktı" Pamukkale Üniversitesi, 100. Cumhuriyet Yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusuna, 32 öğrenci topluluğu ve Teknokent'ten gelen 400'den fazla öğrencisiyle büyük bir katılım sağladı. PAÜ Teknokent öğrencilerinin hazırladığı projeler, kortej yürüyüşünü unutulmaz kıldı.

Pamukkale Üniversitesi 100. Yıl Kortej Yürüyüşünde Geniş Bir Katılım Sağladı”

Pamukkale Üniversitesi, Cumhuriyetin 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusuna 350 öğrenciden oluşan bir dizi toplulukla büyük bir katılım sağladı. Rock Topluluğu, Korumalı Futbol Topluluğu, Sualtı Topluluğu, Mesleki ve Kariyer Topluluğu, Tiyatro Topluluğu, Aşçılar ve Pastacılar Topluluğu, Maker Topluluğu, Espor Topluluğu, Genç Liderler Topluluğu, Havacılık Topluluğu, Turist Rehberleri Topluluğu, Gastronomi Topluluğu, Eğitimciler ve Çocuk Topluluğu, Tıp Fakültesi Kök Hücre ve Bilimsel Araştırma Topluluğu, Atatürkçü Düşünce Topluluğu, Şiir Topluluğu, Yönetim Bilişim Topluluğu, Halk Oyunları Topluluğu, Nefes Topluluğu, Batı Edebiyatları ve Sanat Topluluğu, Kültür Fikir ve Sanat Topluluğu, Akademik Renkler Topluluğu, Otomotiv Topluluğu, Türk Dünyası Yörük Türkmen Topluluğu, Türk Halk Müziği Topluluğu, Dans Topluluğu, Üniversiteli Aktif Gençlik, İşletme Topluluğu, Avrasya Genç Girişimciler Topluluğu, Araştırma Geliştirme Topluluğu, İyilik Üretenler Topluluğu ve Özel Eğitim Topluluğu gibi topluluklarla geniş bir katılım sağlandı.

Ayrıca, PAÜ Teknokent, 29 Ekim kortej yürüyüşünde yer alarak 62 öğrenciden oluşan 9 proje takımını tanıttı. Hazar Takımı, İHA tasarımı, yağın söndürme roketi, uçan amfibik araç tasarımı ve insansız su altı aracı projeleriyle büyük ilgi gördü.