Otizme Doğan Güneş: Hemsball (HERSA) Projesi’nin Sonuna Geliyoruz

Otizme Doğan Güneş: Hemsball (HERSA) Projesi’nin Sonuna Geliyoruz

Otizme Doğan Güneş: Hemsball (HERSA) Erasmus+Spor KA2 projesi öğrenci değerlendirme ve final ölçümlemeleri Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde yapıldı. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen uluslararası projede Türkiye’den Denizli Otizm Derneği’nin yanı sıra İtalya’dan ve Portekiz’den de ortaklar yer alıyor. Hemsball’un otistik çocuklar üzerindeki yararlı etkilerini göstermek ve Avrupa’da Hemsball’u tanıtmak amacıyla 2022 yılında hayata geçirilen ve bu yıl da devam eden HERSA projesinin Denizli’deki final ölçümlemeleri 27 Temmuz tarihinde gerçekleştirildi.

 

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekibi tarafından , Denizli Otizm Derneği  ortaklığında 27 Temmuz tarihinde hemsball çalışılan otizmli çocuklara yönelik final ölçüm ve değerlendirmeleri Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde yapıldı. Otizmli öğrencilerin değerlendirmeleri Aydın Gençlik Spor İl Müdürlüğü antrenörleri İpek Ulusan ve Sevcan Tetik tarafından yapıldı.

Projeye destek veren otizmli çocuk ve ailelerine, gönüllü eğitmenlere, kamu ve yerel yönetim temsilcilerine teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Denizli Şehir Portalı sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin