Denizli İl Halk Kütüphanesi, Denizli ili merkez ilçesinde bulunan, Kültür Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak hizmet veren halk kütüphanesidir.
·Kütüphanemiz ilimizde 1925 yılında Halk Kitap Sarayı olarak Çaybaşı’nda hizmet vermeye başlamıştır. ·1940 yılından itibaren Halk Evlerinin kolu olarak hizmetine devam eden kütüphanemiz 1950 yılından sonra halk kütüphanesi olarak faaliyetine devam etmiştir. ·1975 Yılında mülkiyeti Bakanlığımıza ait olan kendi binasına taşınmış ve İl Halk Kütüphanesi olarak hizmet vermiştir. ·2014 yılında ise binamız…
Yorum yazabilmek için oturum açmalısınız.