Denizli’de üreticilerin geleceği, 2024 yılında da Büyükşehir iş birliğiyle aydınlık görünüyor

Denizli’de üreticilerin geleceği, 2024 yılında da Büyükşehir iş birliğiyle aydınlık görünüyor

Başkan Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçilere ve üreticilere yönelik bir dizi destek projesini hayata geçirdiğini belirterek, “Üreticinin yüzü 2024’te de Büyükşehir ile gülecek” dedi. Denizli’de belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra kırsal kalkınmaya odaklanan Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılıkta verimliliği artırmak amacıyla çeşitli destek projelerini uyguladı. Tarım, sulama, hayvancılık ve biyoteknik mücadele alanlarında onlarca projeye imza atan Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılında da bu desteklerine devam edecek.

Beyağaç ilçesinde 60 ton kapasiteli Zeytinyağı Üretim Tesisini hizmete alan belediye, Serinhisar ilçesinde Flake Üretim Tesisi inşasını tamamlamak üzere. Ayrıca, Denizli merkez ve Çivril’de Lisanslı Depoculuk Tesisi inşasını sürdüren belediye, çiftçilere biyoteknik mücadele destekleri de sağlayarak kimyasal ilaçlamaya alternatif çözümler sunuyor.

Başkan Zolan, belediyenin tarım ve hayvancılık sektörüne sağladığı destekleri şu sözlerle özetledi: “Üreticilerimize tohumdan sulamaya, zeytinyağı üretiminden mera ıslahına kadar pek çok alanda destek verdik. 2024 yılında da Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılık sektöründe önemli projelerle üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Birlikte başaracak ve güzel işlere imza atacağız.”

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Denizli Şehir Portalı sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin