Denizli Miske Restaurant

 
 
 

Adres& İletişim

 

 

Adres

Siteler, Bursa Cd. No:35/A, 20160 Merkezefendi/Denizli

Küresel Konumlama Sistemi

37.7519548209, 29.0958369207

Telefon

 

 
 
 
 

Mesai Saatleri

 

Pazartesi

09:00-23:00

Salı

09:00-23:00

Çarşamba

09:00-23:00

Perşembe

09:00-23:00

Cuma

09:00-23:00

Cumartesi

09:00-23:00

Pazar

09:00-23:00

 
 

Talep Listesi

 

 

Bu listeyle ilgili bilgiler eski mi? Bu işletmenin sahibi misiniz? Bizimle iletişime geçin.

 
 
 

Mehmet Kılınç tarafından 1969 yılında Gaziantep’te başlayan hikayemiz; farklı illerde Antep mutfağını tanıtarak bugünlere kadar gelmiştir.

Antep’in koruma altındaki tatları 1998 yılının sonbaharında Denizli’ye gelen Mehmet Kılınç tarafından Denizli ile buluşturulmuş; Denizlililerin bu eşsiz lezzetlere şahit olmasıyla ise bilinirliği ve yeri de vazgeçilmez olmuştur.

2011 yılında oğulları Mahmut ve İbrahim Kılınç’ın dokunuşlarıyla sürekli yenilenerek hem tat hem de görsel olarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Antep’in yöresel tatlarını en özel ve en taze şekilde misafirlerine sunan Miske Restaurant; geniş menüsü, güler yüzlü çalışanları ile her zaman sizler için en kalitelisini hedeflemektedir.

BİR ANADOLU EFSANESİ

GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Bizim oralarda insana huzur veren, smısıkı hayata bağlayan bir koku yükselir topraktan. Kimilerine göre yüzyıllar öncesine dayanır bu eşsiz koku, Anadolu’yu kahramanca savunan yiğit bir neslin tarihi yatar altında.

Oysa bizim büyüklerimizden dinlediğimiz, dilden dile yıllarca aktarılan pek bilinmeyen başka bir hikayesi vardır bu kokunun…

Onlara göre; Fırat Nehri’nin izin verdiği anadolu’nun iki kapısından biri sayılan Samsat bölgesinde, nadir yetişen miske bitkisinden yayılır bu muhteşem koku. Zamanla değişime uğrayan bu topraklarda artık miske bitkisi yetişmemektedir.

Ara ara insanlara bu bitkinin etkileyici kokusu gelse de yakınz amanda maaleseef rastlanılmamıştır. Kimilerine göre efsane olan bu bitki, bizlere göre hayatın ta kendisidir.

Biz de yöresel tatlarımızla size yaşam sevinci vermek ve hayata yeniden bağlamak adına bir Anadolu efsanesini gün yüzüne çıkararak Miske Restaurant olarak yeniden doğduk…

Antepli Mehmet Usta

 
 

Özellikler & Hizmetler

 
 
 

LOCATION ON MAP

 
 
 

NEW SEARCH

 

Mülk Sahibi İle İletişime Geç

 

 

 
 
 
 
 
 

İnceleme bırak

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.