Denizli Metropolit Belediyesi tarafından AKUT Operasyon Merkezi resmi olarak hizmete sunuldu.

Denizli Metropolit Belediyesi tarafından AKUT Operasyon Merkezi resmi olarak hizmete sunuldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, olası acil durum ve afetlerde iş birliği ve yardımlaşma amaçlı olarak Eylül ayında Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ile imzaladığı protokolü uygulamaya geçirdi. Büyükşehir Belediyesi, Demokrasi Meydanı Parkı’nda yer alan AKUT Operasyon Merkezi’ni resmi olarak faaliyete geçirerek, iş birliği ve koordinasyonu artırmaya yönelik önemli bir adım attı.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) arasında geçtiğimiz Eylül ayında imzalanan protokol çerçevesinde, olası acil durum ve afetlerde iş birliği ve yardımlaşma sağlanması amacıyla, AKUT Denizli Operasyon Merkezi’nin yönetimine Demokrasi Parkı’nda bulunan tesisin tahsis edilmesi kararının hayata geçirildi. Büyükşehir Belediyesi, Demokrasi Meydanı Parkı’nda özenle hazırlanan AKUT Operasyon Merkezi’ni, düzenlenen törenle resmi olarak hizmete açtı. Açılış törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, AFAD Denizli İl Müdürü Ali Etiz, AKUT Denizli Ekip Lideri Cengizhan Öztürk, AKUT Denizli gönüllüleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve birçok davetli katıldı. Başkan Osman Zolan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, dünya tarihinde var olan doğal afetlerin, engellenemese de alınacak önlemlerle ve tedbirlerle olumsuz etkilerinin en aza indirilebileceği vurgusunu yaparak, bu konuda gösterilen çabayı dile getirdi.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.