Sarayköy çevresini doğal gazla sarmış durumda.

Sarayköy çevresini doğal gazla sarmış durumda.

Sarayköy’de 7 yıldır süren doğal gaz çalışmalarının ardından ilçe merkezinin büyük bir kısmı doğal gazla tanıştı. Devam eden çalışmalar kapsamında bir mahalle daha, daha kaliteli ısınma imkanına kavuşuyor. Başkan Özbaş, doğal gazın ilçeye hem konforlu ısınma sağladığını hem de hava kirliliğinin ortadan kalkmasına katkı sağladığını belirtti.

Sarayköy Belediyesi ve Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş’nin işbirliğiyle 2017 yılından bu yana devam eden doğal gaz hattı döşeme çalışmaları çerçevesinde bugüne kadar 92 km ana hat döşenerek 7 bin 639 haneye doğal gaz ulaştırıldı. Bu çalışmalar sayesinde 8 bine yakın vatandaş, doğal gazın konforu ve ekonomisi ile tanıştı. 7 yıl süren bu projelerle ilçe merkezinin büyük bir kısmı temiz ve kaliteli enerjiye kavuştu. Hız kesmeden devam eden doğal gaz döşeme çalışmalarına Sakarya Mahallesi de eklenmiş durumda. Yıldıztepe mevkiinde başlayan çalışmaların ilk gününde, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Özbaş, yapılan yatırımın önemini vurgulayarak, sadece ısınma konforunu değil, aynı zamanda doğal gaz kullanımıyla hava kirliliğinin de azalacağına işaret etti. Başkan Özbaş, doğal gazın mahalleye ulaşmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, belediye meclis üyeleri, Enerya firması ve desteklerini esirgemeyen hemşehrilerine teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.