10. Kapalı Pazaryerinin Temeli Atıldı

10. Kapalı Pazaryerinin Temeli Atıldı
Denizli Belediyesi tarafından 4 milyon TL’ye yapılacak olan Merkez Efendi Kapalı Pazaryeri’nin temeli hafta sonu düzenlenen tören ile atıldı. Törene Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Denizli Belediyesi kente 10. Kapalı pazaryerini kazandırıyor. Denizli Belediyesi tarafından 4 milyon TL’ye yapılacak olan Merkez Efendi Kapalı Pazaryeri’nin temeli hafta sonu düzenlenen tören ile atıldı. Merkez Efendi Mahallesi’nde Denizli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen iftar programı öncesinde yapılan temel atma törenine Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ve mahalle sakinleri katıldı.

Törende konuşan Başkan Zolan, Denizli Belediyesi olarak Denizli’nin çehresini değiştirmeye devam ettiklerini belirterek Denizli’ye 10. kapalı pazaryerini kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Zolan, “Denizli’de 9 olan yaya üstgeçidi sayısını bugün itibariyle 10’a çıkardık. 9 olan kapalı pazar yeri sayımızı bugün attığımız temel ile 10’a çıkarttık. Merkez Efendi Mahallesi’ne yaptığımız bu pazaryeri de Aralık ayında tamamlanarak mahalle halkımızın hizmetine sunulacaktır” dedi.
Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci’nin belediye başkanlığı ile birlikte Denizli’de başlayan hizmet üretme anlayışının devam ettirildiğini ve Denizli’yi çağdaş belediyecilikte tanıştırdıklarını ifade eden Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: ” Sayın Zeybekci ile başlayan hizmet etme anlayışı devam ediyor. Buradan kendisine teşekkür ediyorum. Denizli’de var olmayan bir çok ilkte imzası var. Biz son 10 yılda kente burayla birlikte 10. kapalı pazaryerini kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Artık mahallelimiz ve esnafımız daha konforlu bir ortamda alışveriş yapacak. Burası 300 hisseli bir alandı. Tek tek mülk sahipleri ile anlaştık. Biraz uzun bir süreç yaşadık ama değdi. Burayı Aralık ayında hizmete açacağız. Herkese şimdiden hayırlı olsun.”
Yapılan çalışmalar ile Denizli’nin hedeflerine ulaştığını belirten Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi: “Bu pazaryeri üzerinde 300’e yakın hisse vardı. Bu yerin alınması için hisse sahipleri tek tek bulundu ve yer alındı. Bunu şunun için söylüyorum. Yönetimde istikrar ve hedef önemlidir. Denizli’deki hizmetler tüm Türkiye’ye örnek oldu. Kararlı bayrak yarışında Denizli Belediye Başkanımız Osman Zolan’ın şahsım adına tebrik ediyorum. Kendisi bu bayrak yarışında başarılı olmuştur. Ben de sizlerden Büyükşehir Belediye Başkanımıza büyük bir alkış istiyorum” dedi.

Denizli Valisi Abdülkadir Demir de yerlerde satış yapılan pazar yerinin yakın zamanda tamamlanacak kapalı pazar yerinde hizmet vermesinden dolayı memnun olduğunu belirterek, “Denizli’nin her noktası o kadar güzel oldu ki, küçük noktalar artık gözümüze çarpmaya başladı. Artık insanlar pazaryerlerinde daha güzel şartlarda alışveriş yapabiliyor. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ın ve çalışma arkadaşlarımı tebrik ederim” dedi.
Konuşmaların ardından 4 milyon TL’ye mal olacak olan Merkez Efendi Pazaryeri’nin temeli atıldı.
Temel atma töreninin ardından protokol üyeleri aynı yerde vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.

 

       

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Denizli Şehir Portalı sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin