Büyükşehir’den Denizli’ye yeni bir yaşam alanı daha

Büyükşehir’den Denizli’ye yeni bir yaşam alanı daha

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentteki park ve yeşil alan projeleriyle herkesin takdirini kazanmaya devam ediyor. Son olarak, Pelitlibağ Mahallesi’ndeki eski yetiştirme yurdu bölgesinde, 14 bin metrekarelik bir alana yeni bir yaşam alanı kazandırdı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Pelitlibağ Mahallesi sakinlerine verdiği söz doğrultusunda hayata geçirilen proje, şehre önemli bir yeşil alan katkısı sağlıyor.

Proje kapsamında, 14 bin metrekarelik alanda yapılan parkta, sosyal tesis, yürüyüş ve koşu yolu, açık alan spor aletleri, halı saha, çocuk oyun alanı, oturma alanları ve otopark gibi birçok özellik bulunuyor. Bu çalışma ile bölge, nefes alınabilir bir yaşam merkezi haline getirilmiş durumda. 600 metrekarelik sosyal tesis içerisinde çok amaçlı salon, muhtarlık odası ve kafeterya gibi bölümler yer alıyor. Ayrıca, yürüyüş ve koşu yolları, açık alan spor aletleri, halı saha, çocuk oyun alanı, oturma alanları ve süs havuzu gibi unsurlar, parkın estetik ve fonksiyonel zenginliğini artırıyor. Projenin bir diğer önemli detayı ise bölgenin otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla inşa edilen 120 araçlık otopark.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tamamlanan bu projenin sadece Pelitlibağ Mahallesi’ne değil, tüm bölgeye hitap edecek bir yaşam alanı sunduğunu ifade etti. Projeyi değerlendiren Başkan Zolan, “Şehir merkezimize yeni bir yeşil alan daha kazandırdık. Pelitlibağ ve çevresindeki mahallelerimizin ihtiyacını karşılayacak, spor yapma ve dinlenme imkanları sunan bu park, bölge halkının huzur ve keyif dolu vakit geçirmesine olanak tanıyacak. Geçmişte yetiştirme yurdu olarak kullanılan alana kentimize değer katacak bir yaşam alanı kazandırdık. Bu park, yeşil alan miktarını artırarak şehrimizin yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlıyor” dedi.

 

 

                 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Denizli Şehir Portalı sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin