Domuz Deresi’ne Büyükşehir eli değiyor

Domuz Deresi’ne Büyükşehir eli değiyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Gerzele Mahallesi’nde bulunan doğal güzelliğe sahip Domuz Deresi’nde düzenleme çalışmalarını aktif bir şekilde sürdürüyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin doğal güzelliklerine sahip çıkmak adına yapılan bu çalışmaların önemine vurgu yaparak, “Domuz Deresi adıyla bilinen vadimizin güzelliğine güzellik katacağız” açıklamasında bulundu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, özellikle park ve yeşil alanlara yönelik yaptığı yatırımlarla kişi başına düşen yeşil alan miktarını 14 metrekareyi aşarak Türkiye genelinde örnek bir konuma gelmiştir. Bu çerçevede Gerzele Mahallesi’nde başlatılan Domuz Deresi düzenleme projesi kapsamında, 23 bin metrekarelik alanda 1.170 metre uzunluğunda koşu ve yürüyüş parkuru, 3 adet çocuk oyun alanı, 2 adet açık alan spor aletleri alanı, gezinti yolları, oturma alanları, peyzaj düzenlemeleri ve yeşil alanlar oluşturulacak. Bu çalışma, Domuz Deresi Vadisi’nin mahalle sakinlerinin sosyal ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılamak adına önemli bir merkez haline gelmesini amaçlamaktadır.

Projenin tamamlanmasıyla birlikte Domuz Deresi Vadisi, sadece mahalle sakinlerinin değil, aynı zamanda Denizli’nin önemli uğrak noktalarından biri haline gelecek. Başkan Zolan, Domuz Deresi Vadisi’nin doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini büyüleyeceğini ve sağlıklı bir ortamda zaman geçirme imkanı sunacağını belirtti. Ayrıca, Denizli’nin turizm potansiyeline katkı sağlayacak bu tür projelerin kente değer kattığını ifade etti.

 

           

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Denizli Şehir Portalı sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin