Denizli’de, Filistin’e Yardım ve Şehitler İçin Gerçekleştirilen Yürüyüş

Denizli’de, Filistin’e Yardım ve Şehitler İçin Gerçekleştirilen Yürüyüş

Denizli’de, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki çatışmada hayatını kaybeden askerlere ve Filistin’deki zulme karşı destek amacıyla bir protesto yürüyüşü düzenlendi.

Denizli Bayramyeri Meydanı’nda bir araya gelen büyük bir kalabalık, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile dövizler taşıyarak Delikçınar Camii’ne kadar bir yürüyüş düzenledi. Yürüyüş esnasında, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde dün yaşanan çatışmada şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise şifa dileklerinde bulunan grup, aynı zamanda İsrail’in Filistin’e yönelik zulmüne karşı da seslerini yükseltti. Doktor Halil Sevimli tarafından yapılan açıklamada, teröre karşı birleşilmesi ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki çatışmada şehit olan askerlere rahmet diliyor ve yaralılara şifa temennisinde bulunuldu. Ayrıca, teröre karşı uluslararası bir dayanışma çağrısı yapılırken, İsrail’in Filistin’deki işgaline karşı durulması gerektiği vurgulandı. Sevimli, Filistin’deki zulmü kınayarak, uluslararası kuruluşlar, sivil toplum ve devletlerin, İsrail’in zulümlerine karşı acil adımlar atması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Filistin’de yaşanan soykırıma karşı dünya genelinde duyarlılığın artırılması ve yaptırımların uygulanması gerektiği belirtildi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Denizli Şehir Portalı sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin