Mektebim Ailesi Okuma Projesi İlk Aşamasını Tamamladı.

Mektebim Ailesi Okuma Projesi İlk Aşamasını Tamamladı.

Projenin kapsamında, 25 Ekim’de tüm ortaokul öğretmenlerine, öğrencilere ve velilere Ahmet Şerif İzgören’in “Kara Oklar Çetesi (Büyük Macera)” adlı kitap dağıtıldı. Kitabı okuyan öğretmenler, öğrenciler ve veliler, 25 Kasım Cumartesi günü Mektebim Koleji Denizli Kampüsü’nde Türkçe zümresi tarafından düzenlenen sınava girdi. Projede dikkat çeken nokta, sınavın öğrenciler tarafından gözetmenlik yapılmasıydı.

Büyük bir özveri ve ekip çalışmasıyla hazırlanan projede amaçlanan bir diğer husus, disiplinler arası geçişin etkin bir şekilde uygulanmasıydı. Proje fikrini gerçekleştiren Denizli Mektebim Koleji Türkçe öğretmeni Samet Yeşilyurt, projenin branş derslerinden atölye çalışmalarına kadar devam edeceğini belirtti.

Amaçlanan hedefler arasında; düzenli okuma alışkanlığı oluşturmak, okunan metinleri anlamak ve yorumlamak, aile içinde okuma zamanlarını geliştirmek de bulunmaktadır.

Yürütülen projeye yazar Ahmet Şerif İzgören ve danışmanları aktif destek sağlıyor.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.