Engelli Çocuklara Özel Park

Engelli Çocuklara Özel Park
Denizli Belediyesi, birçok mahalleye engelli çocukların kullanabileceği özellikte yapacağı parkın ilkini Barbaros Mahallesi’nde hizmete sundu. Parka, engelli çocuklar için özel tasarlanmış ve diğer çocuklarında kullanabileceği özellikte oyun grupları yerleştirdi.

Müdürlük, kentteki görme, işitme, bedelsel, zihinsel engelli başta olmak üzere tüm engelli derneklerinden görüş alarak gelen talepler doğrultusunda ilk engelli parkını yaptı. Barbaros Mahallesi’nde çocukların oynadığı parka Kadir Berk Parkı ismi verildi. Ağaçların ve çimlerin içinde ailelerin temiz havada çocuklarını rahatlıkla oynatabilecekleri parkın yapımı 3 ay sürdü. Yaklaşık 20 bin YTL’ye mal edilen parkta, çocuk oyun grupları, salıncaklar, kaydıraklar, dönen oturaklar ve aileler için oturma grupları yer alıyor. Engelli çocuklar, kendileri için özel yapılan oyuncaklara rahatça çıkıp sınırsız şekilde yararlanabiliyor.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Denizli Şehir Portalı sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin