PAÜ Filistin’e desteğe devam ediyor.

PAÜ Filistin’e desteğe devam ediyor.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğrencileri arasında bulunan Filistinli öğrencilerle Rektörlük Toplantı Salonu’nda bir araya gelerek onlara hediyeler takdim etti ve her biriyle bireysel sohbetler gerçekleştirdi.

Toplantıda yaptığı konuşmada Rektör Kutluhan, Filistin halkının maruz kaldığı zulmün sadece Filistin’in değil, tüm Müslümanların ortak davası olduğunu vurgulayarak, “İsrail’in Filistin’e yönelik insanlık suçlarına karşı durmaya devam ediyoruz. Bu toplantıyı düzenlememizin amacı, Filistinli öğrencilerimize olan desteğimizi bir kez daha ifade etmek ve yaşanan zulmü duyurarak durdurmak için çaba göstermektir. Öğrencilerimizin görüşleri bizim için son derece önemlidir, bu konuda yürüttüğümüz çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

PAÜ, Filistin’e destek konusundaki duruşunu daha önceki açıklamalar ve etkinliklerle göstermişti. 14 Ekim 2023 tarihinde yapılan Pamukkale Üniversitesi Senatosu duyurusunda, İsrail’in Filistin’e yönelik orantısız güç kullanımını kınandı ve Birleşmiş Milletler kararlarının hızlıca hayata geçirilmesi talep edildi.

Ayrıca, PAÜ Hastaneleri tarafından yapılan bir diğer açıklamada, İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’ni vurması kınandı, Filistin halkının acısı paylaşıldı ve bu tür saldırıların durdurulması için uluslararası toplumun harekete geçmesi çağrısında bulunuldu.

PAÜ öğrencileri, 2 Kasım 2023 tarihinde düzenlenen Filistin’e destek yürüyüşünde de aktif rol aldılar. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Akalın, öğrencilerin Filistin’in mücadelesine destek vermek amacıyla gerçekleştirdikleri yürüyüşe katılarak duyarlılıklarını gösterdi.

Son olarak, 6 Kasım 2023 tarihinden itibaren PAÜ Sosyal Tesislerinde ve kantinlerinde İsrail menşeili ürünlerin ve Filistin’e karşı yapılan insanlık suçlarına destek veren markaların satışına son verileceği resmi sosyal medya hesaplarından duyuruldu. PAÜ, bu adımlarla Filistin’e yönelik duyarlılığını ve desteğini somut eylemlerle göstermeye devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.