Büyükşehir ile daha Güvenli Ulaşım

Büyükşehir ile daha Güvenli Ulaşım

Denizli Büyükşehir Belediyesi, trafik güvenliğini sağlamak, kazaları en aza indirmek, sürücülere rehberlik etmek ve eksiksiz işaretlemeler yapmak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında 26.600 metrekare yol çizgisi yeniledi. Belediye her yıl 250.000 metrekare yol çizgisini yenileme hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, trafik akışının güvenli bir şekilde sürdürülmesi, kaza riskinin en aza indirilmesi, sürücülere yol gösterilmesi ve işaretlemelerin eksiksiz olması amacıyla yürütülen yol çizgisi yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede, Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentin ana arterlerinde bulunan Menderes Bulvarı, Ankara Bulvarı, Fevzi Çakmak Bulvarı, Acıpayam Bulvarı, Üçgen Köprülü Kavşakları, Ulus Caddesi ve Ali Ay gören Bulvarı gibi bölgelerde Karayolları Yatay İşaretleme Standartlarına uygun çalışmalar gerçekleştirdi. Yapılan bu çalışma sonucunda toplamda 26.600 metrekarelik bir alanın yol çizgileri yenilendi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yılda 150 ton boya kullanarak 250.000 metrekare yol çizgisini yenileme hedefini gerçekleştirdiği belirtilirken, sürücülerin daha güvenli bir seyahat deneyimi yaşamasını sağlamak adına yenileme çalışmalarının devam edeceği vurgulandı. Ayrıca, yol çizgilerinin uzun ömürlü olması için uluslararası standartlara uygun bir şekilde yapıldığı, sıcağa dayanıklı, gece sürüşlerinde parlama özelliği sağlayan cam kürecikleri içeren boyaların kullanıldığı bilgisi paylaşıldı.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.